Öğrenci Koçu Kimdir?

Öğrenci Koçu kimdir? Öğrenci Koçu ne yapar ya da ne yapmaz? Öncelikle koç insana sadece ne yapması gerektiğini söylemez. Öğrenmek bir koçluk istemeyebilir ama sınava hazırlanmak koçluk ister. Öğrenci Koçu, size nasıl sınava hazırlanmanız gerektiğini ya da ne yapmanız gerektiğini söylemez. Bunu çevrenizdeki birçok insandan duyuyorsunuz. Hem de duymak istemediğiniz halde duyuyorsunuz. Koç ne yapacağınızı söylemez. Koç nasıl yapılacağını gösterir. Nasıl yapılacağını göstermekle yetinmez yaparken nasıl zevk alındığını da gösterir. Biz öğrenci koçunu nasıl bulacağız derseniz. Öğrenci koçunu gördüğünüzde ilk kuracağınız cümle “ben de yapabilir miyim?”demek olacaktır.

Öğrenci Koçu ne yapar ya da ne ister? Öğrenci Koç ders çalışın demez. Öğrenci Koçu şunu yiyin şunu için de demez. Öğrenci Koçu çok soru çözün, çok deneme sınavına girin de demez. Öğrenci Koçu için sizin aldığınız deneme sonuçları çokta önemli değildir. Öğrenci Koçu sürece odaklanarak çalışır. Öğrenci Koçu sizi sadece başarıya değil yenilgiye de hazırlar. Öğrenci Koçu sürekli ve her durumda karşısında güçlü bir kişilik ister. Birçoğunuz şöyle demeye başladı. İyi de bu Öğrenci Koçu neden bir şey istemez. Herkes bizi kazanmaya hazırlarken Öğrenci koçu neden bizi yenilgiye de hazırlar. Evet, Öğrenci Koçu’nun öğrenciden kazancı yoktur. Öğrenci Koçlarının bu işten bir çıkarı olacak olsaydı sizi yenilgiye hazırlamazlardı. Öğrenci Koçu , “çok, daha çok, en çok” kavramlarını kullanmaz.

Öğrenci Koçu sadece”en doğru” kavramını kullanır. Öğrenciyi yormaz. Öğrenci neden yorulur? Bunun birden çok cevabı olsa da en önemli cevabı neyi nasıl ve neden yapacağını bilememesidir. Birçok öğrenci neden günde 200 tane soru çözmesi gerektiğini bilmeden soru çözmektedir. Birçok öğrenci neye ve ne zaman çalışması gerektiğini bilmez ama onların Öğrenci Koçları(!) daha iyi bilir onların ne zaman çalışmaları gerektiğini. Onların Öğrenci Koçları(!) çok çalışması ve çok soru çözmesi gerektiğini bilir ama nasıl çalışılması ve neden çok soru çözmesi gerektiğini bilmez. Hatta sınava hazırlanırken öğrencinin çok soru sormaması gerekir. Öğrenciler, size düşen Öğrenci Koçlarınıza (!) çok soru sormak değil sizin çok soru çözmenizdir. Öğrenci Koçları (!) için nasıl çalıştığınız değil ne kadar çalıştığınız önemlidir. Ne öğrendiğiniz değil kaç puan aldığınız önemlidir. Kısacası onların ne yapmaları gerektiği değil sizin ne yapmanız gerektiği önemlidir. Türkiye'deki en önemli otorite olan Eğitimci/ Yazar Cemal KONDU öğrencilere koçluk hizmeti ve öğrenci koçu yetiştirmeye devam etmektedir. Öğrenci Koçluğu konusundaki 15 yıllık tecrübesi ve başarısıyla öğrencileri hedefleri gidin yolu aydınlatma devam etmektedir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu,öğrenci koçları,sınav koçluğu,öğrenci koçluğu nedir, İzmir öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğu İzmir, öğrenci koçları İzmir, İzmir öğrenci koçları, İzmir sınav koçları, sınav koçları İzmir, İzmir öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğu İzmir, ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu - öğrenci koçu nasıl olunur - öğrenci koçluğu sertifika programı - öğrenci koçluğu sertifikası -

Yorumlar