Öğrenci Koçu Arıyorum

Koçluk, kişinin yaşama dair farkındalığını, mutlu ve başarılı yaşama becerisini arttırmaya, içsel kaynaklarına ulaşmaya, kaynakları istenildiği biçim ve süreklilikte kullanmasına destek sağlayan özel bir süreç programıdır. Koçluk, koç ve danışanı arasında oluşturulan profesyonel bir danışmanlık sürecidir.

Bir hedef, bir amaç, bir sonuç elde etmek, bir çözüm geliştirmek adına Koçluk uygulaması yapılır.

Koçluk seansları, kişilerin çözüme ulaşmak adına kendi içlerinde mevcut olan kaynaklarını harekete geçirdikleri bir süreci içerir. Koçla yapılan görüşmeler, bireyin kendi kendine ilham verdiği ve sonucunda köklü çözümlere kavuştuğu önemli çalışma zamanlarıdır.

Bu çalışma içerisinde çocuğunuz;

Kendisini kısıtlayan (çalışkan öğrenciler sevilmez; matematiği hiçbir şekilde anlamıyorum; tembel öğrenciyim; kafam basmaz vb.) inançlarından kurtulur ve özgürleşir.

Öğrenme yöntemini tanıyarak mevcut kapasitesini artırır.

Hedeflerini net olarak belirler. Kendisine en uygun bölüm ve mesleğin ne olduğunu kavrar.

Güçlü olduğu yönleri keşfeder.

Kendisini olumlu bir biçimde ifade etmeyi öğrenir, empati becerisini geliştirir.

Ailesi ile arasında bulunan bağları güçlenir.

Sistemli ders çalışma alışkanlığı edinir.

Yaratıcılığını nasıl geliştireceğini öğrenir.

Kendi kendine ders çalışma alışkanlığı edinir.

Anlayarak hızlı okuma becerisini geliştirir.

Sınav stresiyle başaçıkabilmeyi, başarısızlık korkusunun üstesinden gelmeyi, zamanını ve kaynaklarını en verimli halde değerlendirmeyi, iyi bir şekilde odaklanmayı öğrenir.

Özsaygısını ve özgüvenini ciddi oranda geliştirir.

Sorumluluk alma bilinci, çevreye karşı duyarlılık, sosyal ortamlar içerisinde girişkenlik, arkadaşlık ilişkileri gelişir.

Çocuklarınızın ilkokuldan başlayıp üniversite sona kadar süren öğrencilik sürecini  (şu anda hangi sınıfta olursa olsun) başarıyla tamamlaması adına öğrenci koçluğu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nasıl yapılır - öğrenci koçluğu eğitimi izmir - öğrenci koçluğu eğitimi ankara - öğrenci koçluğu eğitimi bursa - kuantum öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu takip formu -

Yorumlar