Öğrenci Koçu

Öğrenci koçluğunda, istenilen konuma gelmek için çeşitli yöntemler kullanılır. Öğrencinin çalışma ortamı, okulu, arkadaşları ve ailesiyle olan ilişkileri incelenir. Kendisiyle ilgili, farkında olduğu ve/veya olmadığı, bilinçaltına yerleşmiş inanç kalıpları bulunur. Çeşitli tekniklerle bu kalıplar olumlu yönde değiştirilir. İlgi alanları, yetenekleri, yapmaktan keyif aldığı işler keşfedilip güçlü yönleri üzerinde durulur. Gerçekten ulaşmak istediği hedefler belirlenir ve gerekli adımların atılması için destek olunur.

Ergenlik döneminde öğrencinin hayatında yapmaktan en çok hoşlandığı aktivitelere öncelik sırasına göre baktığımızda okul ve eğitimle ilgili her şeyin arkadaşlıklar, gezme, eğlence, bilgisayar gibi öğrenci deyimiyle hoşça vakit geçireceği ve hiçbir sorumluluk gerektirmeyen pek çok aktivite arasında en sonuncu sırada olduğunu görmek şaşırtıcı değildir. Üstelik öğrenci ergen psikolojisiyle önce kendisi sonrada arkadaşları, ailesi ve çevresindeki diğer kişilerle iletişim kurmada yoğun problemler yaşayabilmektedir. Bu nedenle öğrenci koçluğu sürecinde zaman zaman belirli terapi teknikleri uygulanır.

Öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrenci koçu doğru soruları sorarak öğrenciyi içsel kaynaklarına yönelmesi ve neleri yapabileceğini keşfetmesini sağlar. Bazen ne yapmamı z gerektiğini çok iyi biliriz ancak uygulamaya geçmekte zorlanırız. Öğrenci koçluğu daha rahat harekete geçmek konusunda size yardımcı olur. Tam olarak hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı bulmak, zaman planını yapmak daha iyi odaklanarak içsel kaynaklarınıza ulaşmak için size doğru sorularla yol arkadaşlığı yapar.

Eğitim ve öğretim alanında deneyim sahibi olmak, etkili ve etkin iletişim kurabilme becerisinin yanı sıra, gönüllülük, dürüstlük, ahlak, içtenlik, samimiyet, sorunlara pozitif ve çözüm odaklı yaklaşım yeteneği, açık sözlülük, gerektiğinde uzmanlarla işbirliğine yatkınlık, öz’de ve söz’de birlik ve bütünlük gibi kişisel özellikler ile sır saklama kabiliyeti, bireyin özel yaşamına saygı mutlak sahip olunması gereken niteliklerdir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nasıl yapılır - öğrenci koçluğu eğitimi izmir - öğrenci koçluğu eğitimi ankara - öğrenci koçluğu eğitimi bursa - kuantum öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu takip formu -

Yorumlar