Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçu, öğrencilerin, sonuca varma konusundaki süreçte yol arkadaşıdır. Öğrencilerin sorunları,genellikle, doğru ve gerekli adımları atamamak, amaç belirleyememek,motivasyon, harekete geçememek, kararlılığı sürdürememekle özetlenebilir. Öğrenci Koçu, kişinin hedefinin belirlenmesinde yardımcı olduğu gibi, sonuca varmada da plan ve yol haritasının yapılmasını sağlar. Öğrenci Koçu, öncelikle kişinin kendini tanımasına, zayıf ve güçlü yanlarını bulmasına yardımcı olur. Daha sonra belirlenen öğrenci koçluğu programıyla, sınava hazırlanmanın yaşamdan kopmak olmadığını, yaşamın tüm alanlarından yararlanabileceğini gösterir ve verimli ders çalışma tekniklerini uygulatır. Öğrenci koçluğu, sürecin bir seyahat olduğunu varsayarsak, öğrenciler, nereye ne kadar sürede ve nasıl varacağını bilmenin özgüveniyle aradaki farkı açarlar ve zamanla hedefler değişse bile, gelişerek yükselmeye devam eder. Sonuç olarak öğrenci koçluğu, yaşam kalitesini arttırmak isteyen öğrencilerin, kendini çeşitli beceri alanlarında geliştirmek, hedef ve önceliklerini belirlerken harekete geçmek için ihtiyaç duyacağı beceri ve yetkinliklerin karşılandığı bir kişisel gelişim programıdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu - sınav koçu kimdir - sınav koçu -

Yorumlar