Antalya Koçluk,Koçluk Antalya,Antalya Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu öğrencinin tüm eğitim ve öğretim yaşamında maksimum performansa ulaşması için koç ile öğrenci arasında kurulan planlı bir gelişim sürecidirr. Öğrenci koçluğu başarıya doğru yapılan bir yolculuktur ve bu yolculukta öğrenci koçu olarak öğrenciye yapılan yol arkadaşlığıdır. Bu yolculuktaki hedef, öğrenciyi bulunduğu noktadan, istediği, arzuladığı başarılı noktaya ulaştırmaktır. Öğrenci koçluğu her zaman,öğrencinin nerede olduğu ve nereye gitmek istediği hakkındadır. Öğrencinin nerede olduğu ile olmak istediği yer arasındaki boşlukta olur. Öğrenci koçu, öğrencinin bu boşluğu başarılı ve sancısız bir şekilde geçebilmesi için tüm odağını öğrencisinin üzerinde toplar. Onunla ilgilenir, potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Öğrencisi ile motivasyon odaklı çalışmalar yapar. Öğrenci koçu, öğrencisinin okul hayatında, derslerinde ve sınavlarında başarılı olması için; bir plan dahilinde aşağıdaki konular hakkında bilgi paylaşımında bulunur.

Öğrenci Koçluğu konular şunlardır;

* Öğrenmeyi Öğrenme Konuları,

* Nasıl Öğreniyoruz,

* Öğrendiklerimizi Nasıl Hatırlarız,

* Beynin Yapısı,

* Bilinç Ve Bilinçaltı,

* Temsil Sistemlerine Göre Öğrenme,

* Çoklu Zeka Kuramı,

* Hedef Koyma,

* Vizyon Yaratma,

* Sınav Ve Okul Kaygısını Giderme,

* Odaklanma Çalışması,

* Öğrenme Basamakları,

* Bilinçaltı Cd Hazırlama,

* Soru Çözme Teknikleri Vb.

* Motivasyon Sağlama

* Özgüveni Geliştirme

Öğrenci koçluğu vasıtası ile öğrenci gerek okul yaşamında gerekse yaşamın diğer alanlarında kendini tanır, değerlendirir, farkındalığı artar, çözüm bulur, yaratıcı düşüncelere yönelir, vizyon oluşturur, hedef belirler, eylem adımları atar, harekete geçer, anlayarak etkin okumayı öğrenir, hafıza tekniklerini öğrenir, yaşamın her alanında başarısını artırır. Ö

Öğrenci koçluğunun faydaları:

1. Öğrencinin motivasyonunu artırır.

2. Öğrencinin ders çalışma performansını artırır.

3. Öğrenci nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrenir.

4. Öğrencinin özgüveni artar.

5. Öğrenci öz disiplin kazanır.

6. Öğrenci sınav kaygısının önüne geçmesini öğrenir.

7. Öğrenci düzenli ders çalışma disiplinini kazanır.

8. Öğrenci yeteneklerini ve geliştirmesi gereken yönlerini keşfeder.

9. Öğrenci erteleme alışkanlığından kurtulur.

10. Tüm derslerde öğrenme performansını artırır.

11. Planlı, sistemli ve ilkeli çalışma alışkanlığı kazandırır.

12. Öğrenci vizyon ve hedef odaklı çalışır.

13. Bireysel farklılıklara değer verilmesini ve geliştirilmesini sağlar.

14. Öğrencilerin hatırlama, düşünme, problem çözme ve akademik başarısını artırır.

15. Öğrenme yetersizlikleri yerine öğrenme farklılıklarını anlamayı sağlar.

16. Öğrenmeyi öğrenir.

17. Öğrenmekten zevk alma becerisi kazanır.

Öğrenci koçluğu, koç ve öğrenci arasında yüz yüze görüşmelerle yapılır. Bu süreç boyunca, öğrenciye öğrenmeyi nasıl öğrenmesi gerektiği öğretilir. Ayrıca, daha hızlı ve anlayarak okuması için hızlı okuma, sınavlarında ve derslerinde başarılı olması için hafıza teknikleri, meslek ve okul seçimi için hedef belirleme ve vizyon çalışması, bilinçaltı CD hazırlanması, sınavlarda başarılı olması için sınav kaygısının giderilmesi (EFT ile), düzenli ve planlı çalışma alışkanlığının kazandırılması, odaklanmayı arttırıcı çalışmalar, motivasyonu arttırmak, kendini ve güçlü ve zayıf yönlerini tanıma çalışması, öğrenmeyi daha kalıcı ve kolay yapabilmesi için temsil sistemleri üzerinde çalışma gibi konularda koç öğrenciye bilgi verir ve bu tekniklerin okul hayatında daha etkin kullanılmasını sağlar. Tüm bu teknikleri uygulayan öğrencinin okul ve ders başarısı yüzde yüz artar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - eğitim koçluğu - öğrenci koçluğu - öğrenci koçu nasıl olunur -

Yorumlar