Aile ve Öğrenci Koçluğu

Öğrenci, beklentilerini ve ulaşmak istediği sonucu gerçekleştirmesinde sorumluluk geliştirmelidir. Ancak, aile etkileşimi, bu sorumluluğun paylaşımında önem kazanmaktadır. Başarı bir takım oyunudur. Ebeveynin davranış ve yaklaşımı, onun başarısında önemli bir faktördür. Bugüne kadar öğrencilerle başarı odaklı uygulanan çalışmalarda, başarının tam olarak oluşturulması için ailenin yardım ve desteğine ihtiyaç duyduğumuz yönündedir. Öğrenci, çocukluk ve ergenlik döneminde duygusal bir süreci yaşadığından, doğal olarak duygusal tepkiler vermekte, ebeveynin mesajlarını, davranışlarını önemsemektedir.

Aile ve Öğrenci Koçluğunda koç, anne-baba ve öğrenci birlikte bir ortak gibi hareket ederler. Koçun, bu koçluk sürecinde iki önemli görevi vardır. Bunlardan ilki, öğrencinin okul yaşamında kendine uygun hedefleri seçmesi için onu desteklemek ve seçmiş olduğu bu hedef doğrultusunda onu bu yolda tutmaktır. Koçun diğer görevi ise öğrenci ile ailesi arasında iletişimi düzenlemek ve iki tarafında birbirini en iyi şekilde anlayabilmesi için desteklemektir.

Ailenin destekleyen tutumuna birinci sırada ihtiyaç duymaktadır. Etkin aile ortamında iletişim ve ilişkilerin kalitesini arttırmak sorumluluğumuzdur. Özellikle çocukların ergen dönemlerinde onları anlamak ve etkin bir paylaşım ortamı yaratmak önem taşır. Öğrencilerin sınav stresinin de yaşandığı bir süreçte onlara destek olacak yaklaşımlar, motivasyon konsantrasyon çalışmaları öğrencinin başarısında etken bir rol oynar.

Başarı, sadece öğrencinin değil, ailenin de içinde olduğu üçlü bir çark içerisinde devam eder. Ve hayat başarısına giden yolda okul başarısı önem taşır. Bunun bilincindeyiz ve çocuklarımızı başarıya programlarken, onlarla aile içi iletişim ve ilişkileri de önemsiyoruz. Aile içinde birbirimizle olan ilişkimiz ne kadar sağlıklı ve iyi ise, aldığımız sonuçlar da o kadar mutluluk verici olacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nasıl yapılır - öğrenci koçluğu eğitimi izmir - öğrenci koçluğu eğitimi ankara - öğrenci koçluğu eğitimi bursa - kuantum öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu takip formu -

Yorumlar