İzmir Öğrenci Koçluğu

Sınavlarda başarının sırrı  öğrenci koçluğundan geçiyor.. Öğrencilerin sınavlarda başarılı olmasını engelleyen en önemli nedenlerden biri sınav korkusudur. Korku, kaygı gibi olumsuz duygular, öğrencilerin ders çalışmasını ve başarılarını etkiler.  Öğrenci koçluğu ile sınavlarda kesin başarı nasıl elde edilir? Kariyer, öğrenci ve yaşam koçu Cemal KONDU, öğrencilere sınav kaygısıyla baş edebilmeyi nasıl öğrettiklerini anlatıyor...

Öğrenci  Koçluğu ile sınavlarda kesin başarı nasıl elde edilir? Başarılı olma teknikleriyle yeteri kadar donatılmamış öğrenciler, “anlatılan konuları anlamıyorum, sınavda heyecanlandım, bildiklerimi unuttum, ne yapsam aklımı veremiyorum, sınava girmekten korkuyorum” gibi bahaneler uydururlar. Bu bahaneler başarısız olma, küçük düşme, kendini değersiz hissetme gibi olumsuz duygulardan kaçınmak içindir. Kuantum öğrenci koçluğundaki teknikler, yerinde ve doğru olarak kullanılırsa, öğrencilerin motivasyonu ve başarıya ulaşmaları sağlanır. Öğrencilerin korku, kaygı gibi olumsuz duygular içinde olması, onların ders çalışmaya direnç göstermelerine sebep olur. Sınav korkusunun nedenleri Bu olumsuz ve zayıflatıcı inanç sisteminin iki farklı sebebi olabilir. Birincisi yaşamış olduğu olumsuz deneyimler, ikincisi de geleceğin belirsizliğidir. Öğrencinin kendini başarısız olarak tanımladığı deneyimler şimdiki çalışma disiplinini olumsuz olarak etkiler. Bu etkileme mutlaka değiştirilmeli ve yerine güçlendirici yeni inanç sistemi yerleştirilmelidir.

Öğrencinin gelecekte ne olmak istediği ve bunu niçin istediği ortaya çıkarılırsa, öğrenci çalışmaya motive olur ve sahip olduğu potansiyeli en üst düzeyde kullanır. Her öğrenicinin kendine has hayatı algılama biçimi vardır. Bu da onun öğrenme tarzını derinden etkiler. Görerek öğrenen bir öğrenci, uygulama yaparak öğrenen, dokunsal olarak adlandırdığımız öğrenciden farklıdır. Doğru teknikleri bilmeyen ve gerektiği gibi kullanamayan öğrenciler, başarısız olarak suçlanmamalıdır. Başarısızlık bir kimlik değildir, bir eylemin sonucudur. Yaşama güvenle bakan, istediklerini gerçekleştirebilen, mutlu, başarılı gençleri yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdur. Öğrenciler boş yere çalışmamalı, geleceklerini kontrol altına almak için kuantum öğrenci tekniklerini bilmeli ve buna uygun yönlendirilmelidir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu - öğrenci koçu nasıl olunur - öğrenci koçluğu sertifika programı - öğrenci koçluğu sertifikası -

Yorumlar